Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z siedzibą w Radomierzycach

KLUB SENIORA W TYLICACH

Klub Seniora w Tylicach prowadzony przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w ramach projektu pn.Gmina Zgorzelec wspiera Seniorów!”

 

Jesień życia często kojarzy się nam z bezczynnością lub samotnością, ale na pewno nie dotyczy to osób, które prężnie działają w Klubie Seniora w Tylicach.  Nie ma tu miejsca na nudę. To właśnie te Kluby są miejscem spotkań osób starszych, gdzie nabywają oni nowe umiejętności podczas rożnych zajęć i warsztatów. Praca w grupie pozwala im na nawiązywanie nowych znajomości a także pozwala podejmować nowe wyzwania.

Z pełną energią w dalszym ciągu realizowane tu są kolejne zajęcia. Pomimo trudnej sytuacji, zmian i nowych zasad klubowicze spragnieni są regularnych działań na ich rzecz. Wszyscy Seniorzy chętnie uczestniczą w proponowanych formach spędzania wolnego czasu. Dużym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju gry stolikowe, gra w warcaby, chińczyka czy kalambury.

Zajęcia plastyczne i manualne to kolejna forma aktywności, jaka jest stosowana w naszych Klubach. Jest to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu, ale i pożyteczna. Dzięki niej Seniorzy mogą zachowywać sprawność intelektualną. Podczas tych zajęć powstaje mnóstwo różnych dekoracji świątecznych, ale i nie tylko.

Wśród wielu zajęć prowadzonych w naszych klubach są również zajęcia kulinarne. Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez naszych Seniorów. Wszyscy podpatrujemy i uczymy się jak zdrowo się odżywiać. Przygotowujemy różne potrawy, które później wspólnie konsumujemy.

Tłusty czwartek była to doskonała okazja do wspólnego przygotowania przepysznych pączków.

Zajęcia taneczne i zajęcia gimnastyczne to doskonały środek terapeutyczny i skuteczny lek przedłużający młodość. Tańczyć i ćwiczyć każdy może, bez względu na wiek. Klubowicze chętnie biorą udział w tych warsztatach., bo grunt to dobra zabawa. Zajęcia te pozwalają im nie tylko odprężyć się, ale także poprawić koordynację, pamięć ruchową a przede wszystkim wywołują przypływ pozytywnej energii, której mamy nadzieję nie zabraknie na kolejnych zajęciach.

Nasza placówka

 

GODZINY OTWARCIA:

PONIEDZIAŁEK - 7:30 - 17:00

WTOREK - CZWARTEK - 7:30 - 15:30

PIĄTEK - 7:30 - 14:00

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny